"Smerfy" poznają zasady bezpieczeństwa na ulicy

Dnia 20.09.2017r. w grupie "Smerfów" gościliśmy przedstawiciela Komendy Straży Miejskiej z Radlina. Spotkanie rozpoczęło cykl zajęć związanych z poznawaniem zasad ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Strażnik opowiadał również dzieciom jak zachowywać się na chodniku oraz zademonstrował dzieciom sygnalizator , dzięki któremu dzieci mogły przejść przez pasy demonstracyjne przy odpowiednim świetle. Smerfy miały okazje zobaczyć jak wygląda mundur strażnika miejskiego, czapka, lizak. Dzieci chętnie przymierzały odblaskowe kamizelki i czapki , wcielając się w role strażnika miejskiego .Prelekcja cieszyła się wśród przedszkolaków dużym zainteresowaniem. Po zajęciach otrzymali od Strażnika w prezencie plakietki odblaskowe.