Spotkanie z Ratowniczką Wodną w grupie "Gwiazdeczki" i "Skrzaty"

19 czerwca do przedszkola, na spotkanie z dziećmi przybyła Pani Anna – ratowniczka z radlińskiej pływalni. Opowiedziała przedszkolakom na czym polega jej praca oraz jak należy się zachować nad morzem, rzeką, jeziorem i na basenie. Pani Ania dała dzieciom cenne rady i wskazówki a mianowicie: co zabrać ze sobą nad wodę, gdzie i kiedy wolno się kąpać, co zrobić przed wejściem do wody, gdzie nie należy się kąpać, kiedy nie wchodzimy do wody. Zapoznała dzieci ze sprzętem ratunkowym a także odpowiadała na ich pytania. Teraz już wiemy jak powinniśmy zachować się w pobliżu zbiorników wodnych. Wiemy również, że najbezpieczniej jest wtedy, gdy jesteśmy rozważni i przestrzegamy zasad. Dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas i chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami.