„Skrzaty” i „Gwiazdeczki” goszczą pszczelarza.

W Piątek 19 maja grupy „Skrzaty” i „Gwiazdeczki” miały przyjemność gościć radlińskiego pszczelarza Pana Kazimierza Szymiczek. W trakcie  spotkania dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek  na temat życia pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się czym żywią się pszczoły, jak spędzają zimę i jak powstaje miód oraz jakie jest ich znaczenia w przyrodzie. Dzieci miały również przyjemność przymierzyć elementy stroju pszczelarskiego. Zaproszony gość nie przybył do nas jednak sam- towarzyszyły mu pszczoły zamknięte w specjalnym szklanym ulu, dzięki czemu przedszkolaki mogły obserwować z bliska pszczeli rój oraz nasłuchiwać jego odgłosów. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, który dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego właściwości odżywcze.