Warsztaty muzyczno – taneczne u KWIATUSZKÓW

Muzyka uspokaja, uczy wrażliwości, pozwala odkryć nowe zainteresowania. Z tych powodów 18.05.2017 roku w grupie Kwiatuszków odbyły się warsztaty muzyczno – taneczne z udziałem rodziców i dzieci pod tytułem Świat muzyki nasz zaprasza, dźwiękami smutki rozprasza, cz. 1. Śladami muzyki klasycznej. Celem warsztatów jest artystyczny rozwój przedszkolaków poprzez muzykę, śpiew, grę na prostych instrumentach perkusyjnych oraz aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki. Na pierwszym spotkaniu kwiatuszki wraz z rodzicami m. in. ćwiczyły percepcję słuchową poprzez rozwiązywanie zagadek pt. Instrumenty perkusyjne, wykonali taniec Zielona Irlandia, jak również zagrali na tamburynach i janczarach do utworu J. Straussa Nad pięknym modrym Dunajem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów wykonali muzyczny dywan (swobodna ekspresja plastyczna przy muzyce). Na dużych arkuszach papieru dzieci i rodzice przyklejali kształty różnych instrumentów  (marakasy, gitara, fortepian, akordeon…)  a następnie kolorowali środek swojego instrumentu za pomocą pasteli olejnych. Przy użyciu suchych pasteli i w rytmie wesołego utworu muzycznego kreślili różne zawijasy po całej długości muzycznego dywanu, tworząc w ten sposób kolorowe tło.