KONCERT "GITAROWY ZAWRÓT GŁOWY"

17 maja w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny „Gitarowy zawrót głowy”. Dzieciaki poznały gitarę – jej elementy składowe i technikę gry na niej. Dowiedziały się, że gitara należy do rodziny instrumentów strunowych szarpanych i że może być instrumentem solowym oraz akompaniującym. Przedszkolaki poznały i porównywały ze sobą gitarę klasyczną, elektryczną i basową. Gitarzysta zaprezentował dzieciom jak brzmi gitara w różnych stylach muzycznych. Dzieci wysłuchały także kilku utworów zagranych na różnych gitarach. Wszystkim bardzo podobał się koncert.