Pani E. Marek z wizytą u Kwiatuszków – zabawy ruchowe

Dzieci w wieku przedszkolnym znajdują się w okresie wzmożonego i fundamentalnego rozwoju. To czas wzmożonej aktywności nie tylko poznawczej, lecz także ruchowej. W przedszkolu obok swobodnych zabaw ruchowych ważną rolę odgrywają zabawy i ćwiczenia prowadzone przez nauczyciela. W związku z tym 26.04.2017 r Pani E. Marek – mama Kubusia, która jest nauczycielem wychowania fizycznego,  poprowadziła w grupie Kwiatuszków zabawy ruchowe w formie opowieści ruchowej. Proponowane zabawy i ćwiczenia uwzględniały różne formy ruchu, takie jak bieg, podskoki, chodzenie na czworakach, skłony, przysiady itp. Dostarczyły Kwiatuszkom dużo radości i satysfakcji oraz pozwoliły zaspokoić naturalną potrzebę ruchu.