Zajęcie otwarte w grupie „Kotków”

Dnia 10 kwietnia o godzinie 9.30. odbyło się w grupie „Kotków” zajęcie otwrte nt. „Tradycje Świąt Wielkanocnych”. Przedszkolaki w strojach „kurczaczków” tańczyły i śpiewały piosenki tematycznie związane ze świętami. Zajączek przygotował dzieciom wiele zadań do wykonania - losowały jajeczka w których znajdowały się zagadki, układały puzzle, przeliczały pisanki. Największą jednak frajdą było wykonanie wspólnie z rodzicami – kolorowej, wielkanocnej kurki. Celem zajęcia było przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą, stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej, rozwijanie mowy i myślenia, rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej, rozwijanie umiejętności liczenia, tworzenia zbiorów równolicznych.