„Kotki” na wycieczce w Palmiarni

Dnia 6 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę przedszkolną do Palmiarni w Gliwicach. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem pawilany: tropiku, sukulentów, użytkowy oraz historyczny. Największą jednak atrakcją były dla dzieci ogromne akwaria pełne egzotycznych ryb. Widzieliśmy kolorowe papugi, gady w terrariach, a także ryby w oczkach wodnych. Celem wycieczki było zainteresowanie przedszkolaków florą i fauną tropików oraz zapoznanie z pojęciami dotyczącemi egzotycznej przyrody. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni z bardzo udanej wycieczki.