"Wróbelki" poznają zasady bezpieczeństwa na ulicach

Bezpieczeństwo każdego dziecka powinno być priorytetem działań przedszkola. Z przepisami ruchu drogowego trzeba zaznajamiać się już od najmłodszych lat. Dziecko powinno wyrobić takie nawyki jak : • przechodzenie przez jezdnie tylko w miejscach do tego przeznaczonych i dobrze oznakowanych • przestrzeganie kolorów sygnalizacji świetlnej • bezpieczne poruszanie się po chodnikach • zakaz zabaw w pobliżu ulic W zabawie i podczas zajęć poznawały więc kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie. W czasie codziennych spacerów obserwowały ruch uliczny przy przejściach dla pieszych i oglądały znaki informacyjne. Dzieci przypomniały sobie jak należy bezpiecznie poruszać się po chodnikach, gdzie i jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Spacerując ulicami Radlina, ubrane w kamizelki odblaskowe obserwowały ruch drogowy i pieszy (szczególnie wzmożony na skrzyżowaniu), przechodziły bezpiecznie na drugą stronę ulicy, utrwalały znaczenie znaków drogowych, wskazywały różnice pomiędzy sygnalizacją świetlną dla pojazdów a sygnalizacją dla pieszych. Dowiedziały się także o ważnej roli odblasków - ,,Bądź widoczny, bądź bezpieczny".