Tłusty czwartek w grupie „Kotków”

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”- brzmi staropolskie przysłowie. 23 lutego -czwartek to dla „Kotków” słodki dzień w przedszkolu. Przedszkolaki z apetytem zajadały się smacznymi pączkami. Maria Kieler-Turska pisała: „Tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę zwłaszcza w rozwoju dziecka. Wśród elementów, które zasługują na uwagę są święta, zwyczaje, obrzędy i obyczaje. Ich zanik zuboża nasze dziedzictwo kulturowe”. Zapoznając dzieci z tradycjami polskimi mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Pani Agnieszce dziękujemy za osłodzenie czwartkowego poranka.