JESIENNY KONCERT W "KOTKACH"

,,Muzykalny przedszkolak śpiewa, gra i tańczy’’ to hasło przewodnie rocznego planu pracy przedszkola. Na zajęciach z zakresu 8 punktu podstawy programowej dotyczącego wychowanie przez sztukę dzieci śpiewają , pląsają i tańczą… Tak też jest w grupie "Kotki". Od września do listopada dzieci poznały kilka piosenek, uczyły się grać na instrumentach, inscenizowały ruchem treść piosenek, poznały podstawowe kroki kilku tańców. Efekt ich pracy został zaprezentowany 2 grudnia na jesiennym koncercie. Piosenka Magdy Umer ,, Koncert jesienny na dwa świerszcze” wprowadziła licznie zgromadzonych rodziców w jesienny nastrój. Dla pani jesieni, w rolę której wcieliła się Zuzia dzieci śpiewały jesienne piosenki m.in. ,, Malowała jesień”, ,, Posypały się listeczki’’ ,, Jesienna orkiestra’’ Do tańca porwała dzieci żywiołowa piosenka o wiewióreczce. Na klawesach i tamburynach dzieci zagrały utwór,, Dla Zuzi” Jesienna kolorystyka : czerwona , żółta, pomarańczowa dominowała też w strojach dzieci . A na koniec wszyscy zasiedli do stołów, na których królowały potrawy owocowo – warzywne. Były tam przepyszne soki, sałatka owocowa, zapiekana cukinia , dipy warzywne, warzywna tortilla , warzywne koreczki. To wszystko przygotowali rodzice!!!