„Skrzaty” i „Gwiazdeczki” kochają Polskę !

W  drugim tygodniu listopada dzieci z grup „Skrzaty” i „Gwiazdeczki” realizowały tematykę dotyczącą  Polski . Podsumowaniem  zdobytej wiedzy był międzygrupowy konkurs dotyczący  naszego  kraju, który odbył się w czwartek 10.11.2016. W tym dniu dzieci do przedszkola przyszły ubrane w barwy narodowe, a po śniadaniu wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie  konkursowej. Konkurs rozpoczął się od wysłuchania Hymnu Polski w pozycji „na baczność”, a następnie  wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w różnych konkurencjach wykazując się wiedzą dotyczącą symboli narodowych, stolicy czy  krajobrazu   Polski. Trzeba przyznać, że 5-latki wykazały się wiedzą i  zaangażowaniem w trakcie  wykonywanych zadań.  Nie zabrakło także dobrej zabawy podczas głośnego skandowania „Pol-ska”, czy  wspólnego śpiewania piosenki :„Jesteśmy Polką i Polakiem”. Na koniec każdy uczestnik otrzymał biało-czerwone serduszko,  na  znak miłości do swojej Ojczyzny.