Zajęcie otwarte w grupie „Skrzaty”

W czwartkowy poranek  (27.10) zaraz po śniadaniu do grupy „Skrzaty” licznie przybyli Rodzice na zajęcie otwarte pt. „Kłopoty Burka z podwórka”. Głównym celem zajęcia było wdrażanie dzieci do odpowiedzialnej opieki i dbałości o zwierzęta domowe poprzez zapewnienie im godnych warunków życia. Dzieci zaprezentowały również umiejętność określania położenia obiektów w stosunku do własnej osoby, znajomości stron (lewa,prawa) oraz orientacji na kartce. Przedszkolaki uczestniczyły w zbiorowym śpiewie, a na koniec każdy indywidualnie wykonał pracę plastyczną pt: „Buda dla Burka”.
Zajęcia otwarte są jedną z form współpracy z rodzicami w przedszkolu , dającą  możliwość obserwacji swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi.  Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy stara się zaprezentować jak najlepiej przed swoją bliska osobą. Rodzicom serdecznie dziękujemy  za przybycie.