Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w wykonaniu „Skrzatów”

Środa (28.09.) była pysznym dniem w grupie  „Skrzaty”  ponieważ dzieci  w trakcie zajęć przygotowały zdrową sałatkę owocową. Głównym celem zajęcia  było  zachęcenie dzieci do spożywania owoców oraz uświadomienie im, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.  Każde dziecko przyniosło do przedszkola owoce.  Były jabłka, gruszki, śliwki oraz owoce egzotyczne takie jak: ananas, kiwi, banany, czy pomarańcze. Po dokładnym umyciu rąk  dzieci założyły fartuszki ochronne i  zabrały się do pracy. Przedszkolaki samodzielnie kroiły owoce przy użyciu plastikowych noży, zachowując przy tym  zasady bezpiecznego posługiwania się nimi.  Własnoręcznie przyrządzona sałatka dała dzieciom wiele satysfakcji i smakowała  wyśmienicie, dlatego „Skrzaty” chętnie sięgały po dodatkowe porcje.