„Skrzaty”, „Gwiazdeczki” i bezpieczna droga do i z przedszkola.

W minionym tygodniu dzieci z grupy „Skrzaty” i „Gwiazdeczki” realizowały tematykę związaną z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym.  W trakcie zajęć dydaktycznych 5-latki  przypomniały sobie najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po chodniku  oraz  przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych.  Przedszkolaki  zapoznały się również z ulicznymi sygnałami oraz  podstawowymi znakami drogowymi. Dzieci  spotkały się także z przedstawicielami Straży Miejskiej z Radlina, Panem  Klaudiuszem  oraz Panem  Mieczysławem. Strażnicy przeprowadzili dla przedszkolaków krótką prelekcję dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze i unikania zagrożeń, a  następnie  udali się wraz z przedszkolakami na pobliskie przejścia dla pieszych. Najmłodsi mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce przechodzą przez ulicę  zgodnie z instrukcją  i pod czujnym okiem Panów strażników :)