„Skrzaty” na wycieczce

8 czerwca po śniadaniu dzieci z grupy „Skrzaty” wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę autokarową do Żorskiego Centrum Edukacji Regionalnej na lekcję regionalizmu poświęconą powitaniu lata- czyli nocy świętojańskiej. Przedszkolaki poznały tradycje, obrzędy i zwyczaje związane z obchodami  najkrótszej nocy w roku.  Dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych zadaniach takich jak: rzucanie wianków do wody przez dziewczyny, wyławianie wianków przez chłopców, skoki przez ognisko oraz tańce.  W drugiej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych w trakcie których tańczyły, wykonywały wianek , rozwiązywały zagadki dotyczące poznanych tradycji i obrzędów,  uczestniczyły  w historyjce o kwiecie paproci, który zakwita w noc świętojańską.  Popołudniową porą zadowolone, chociaż  troszkę zmęczone „Skrzaty” powróciły do przedszkola na obiad.