Myszki i Kotki na wycieczce !!!

Dnia 2.VI.2016r w czwartek o godz. 10.30 Myszki i Kotki pojechały autokarem do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach - Osinach. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom dawnych zabaw i gier z zastosowaniem prostych i ogólnie dostępnych materiałów, jak np. guziki, patyczki,, kamyki, liście, drewienka itp.

Dzieci najpierw obejrzały zabawne scenki w wykonaniu pań prowadzących spotkanie, a następnie same miały możliwość pobawienia się tak jak bawiły się dzieci dawniej: zabawy w gotowanie,  domowy namiot czy zakupy w sklepie spożywczym wzbudziły wiele pozytywnych emocji i dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Po posiłku czyli pysznym chlebie ze smalcem i herbatą wszyscy otrzymali piękne kolorowanki.

O godzinie 14.30 wróciliśmy do przedszkola.