WIZYTA ,,MOTYLKÓW” W BIBLIOTECE

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Na zajęciach dzieci poznały głównych bohaterów bajek- każdy przyniósł swoją ulubioną książeczkę - następnie dzieci samodzielnie wykonały własnoręczne książeczki i kolorowały postać z ulubionej bajki. W poniedziałek 23 maja dzieci z grupy 5- latków ,,MOTYLKI” wraz ze swoją panią odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Radlinie. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach a szczególnie książeczkom dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Na zakończenie miały okazję pobawić się na podwórku przed biblioteką w zabawy z chustą. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką.