„Skrzaty” , „Gwiazdeczki” i Pani Ekolog

Miniony tydzień upłynął grupom 4-latków pod hasłem „Wszystkie dzieci segregują śmieci”.  W trakcie zajęć dydaktycznych przedszkolaki dowiedziały się co to jest ekologia, dlaczego należy segregować odpady i w jaki sposób to robić. W środę 25 maja dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panią ekolog  Władysławą Rduch, podczas którego  wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce segregując śmieci do odpowiednich worków. Pani Władzia poinformowała również najmłodszych o tym, że śmieci nie wolno spalać w piecach, ponieważ powstały w trakcie ich palenia dym zatruwa nasz organizm i powoduje wiele groźnych chorób.  Przedszkolaki zobowiązały się do sumiennego segregowania śmieci, a pani Władzia w nagrodę obdarowała wszystkich upominkami.