"Kwiatuszki" i "Pszczółki" wędrują szlakiem Koziołka Matołka

Dnia 11.05.2016 r. dzieci z grupy "Kwiatuszki" i "Pszczółki" wybrały się na poszukiwanie zaczarowanych podków, które zostawił im Koziołek Matołek na placu przedszkolnym. Dzieci przez cały tydzień poznawały bohaterów polskich bajek, rozmawiały na temat ich niezwykłych przygód i próbowały zrozumieć ich poczynania. Po odnalezieniu wszystkich podków, dzieci musiały wykonać zadania, które zostały umieszczone na podkowach. Dzięki tym zajęciom dzieci miały możliwość wykazania się w umiejętnościach poszukiwawczych, a także rozumieniu i wykonywaniu powierzonych zadań. Miały również okazję poznać magiczny świat bajek polskich, zmuszających małego widza do zastanowienia się nad morałem opowieści, a także ocenie postępowań bohaterów.