„MOTYLKI” I „ŻABKI” NA PRZEDSZKOLNEJ WYCIECZCE DO STUDIA FILMÓW ANIMOWANYCH W BIELSKU – BIAŁEJ.

Dnia 13.05.2016 r. ,,MOTYLKI” i ,,ŻABKI” pod opieką nauczycielek oraz opiekunów wyruszyły na wycieczkę autokarową do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku -Białej. Program wycieczki był bardzo urozmaicony i wzbudził wśród dzieci wiele radości . Przedszkolaki - w miejscu w którym, od wielu lat powstawały filmy - poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego. Wzbogaciły swoją wiedzę o takie pojęcia jak: scenariusz, animacja, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Kolejno odkrywane pomieszczenia poszerzyły ich wiadomości z zakresu sztuki filmowej i wzbogaciły wyobraźnię i wiedzę - co do sposobu w jaki twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Podczas pobytu w Studio, dzieci mogły obcować z prawdziwymi rekwizytami, dekoracjami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli porównać pracę animatorów w latach minionych oraz obecnie, wzbogaconej o nowoczesne środki audiowizualne jak komputery, skanery, drukarki, wzmacniacze itp. Prawdziwą atrakcją wycieczki był seans filmowy w kinie „Studio” podczas którego dzieci obejrzały filmy produkcji SFR: „Reksio”, „Bolek i Lolek”. Zadowolone i pełne wrażeń wyruszyły w drogę powrotną do przedszkola.