„SKRZATY” I WIOSENNA HODOWLA

Świat przyrody budzi duże zainteresowanie dzieci, wyzwala chęć poznawania otaczającego je środowiska przyrodniczego, prowadzenia doświadczeń i obserwacji. W minionym tygodniu „Skrzaty” dowiedziały  się jakie zmiany zachodzą w życiu roślin wiosną, co  jest potrzebne  roślinie do życia i jakie są etapy rozwoju i wzrostu rośliny w oparciu o cykl wzrostu fasoli. Dzieci założyły również własną hodowlę sadząc fasolę w specjalnej szklarni umożliwiającej obserwację wzrostu rośliny.  Wiosenna hodowla znajduje się teraz kąciku przyrody, a dzieci czekają na pierwsze efekty.