wizyta Pszczelarza w grupie "Kwiatuszki"

14 kwietnia w swojej sali "Kwiatuszki” gościły pana Eugeniusza Szwachułę - Prezesa Radlińskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy i właściciela własnej "Wytwórni miodku". Celem spotkania było poznanie życia pszczół oraz ich znaczenie w przyrodzie. Pan Eugeniusz przyniósł ze sobą akcesoria wykorzystywane w swojej pracy, które bardzo zaciekawiły dzieci. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć specjalny kapelusz, ramkę i wosk. Gość opowiedział dzieciom o tym jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że w jednym ulu mieszka pszczela rodzina, która składa się z królowej, robotnic oraz to jak bardzo pracowite są owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Dzieci zainteresowane tematem zadawały wiele ciekawych pytań, na które gość odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci. Zachwyt przedszkolaków wywołał pszczelarski strój, który każdy mógł przymierzyć. Na koniec każdy "Kwiatuszek" mógł zdegustować słodki miodek lipowy prosto z ula P. Eugeniusza. A dla przyjaciół pszczółek Referat Rozwoju UM Radlin podarował "Kwiatuszkom" pszczółkowe breloczki i zakładki do książek:) To był bardzo słodki dzień w grupie "Kwiatuszków".