„Kotki” i „Biedronki” na lekcji muzealnej

Dnia 7 kwietnia o godz. 9.45 przedszkolaki z gr. VI i VII uczestniczyły w lekcji muzealnej nt. „Myć się albo wietrzyć - jak to dawnej z myciem było” w Muzeum Ziemi Rybnickiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawostek dotyczących higieny w dawnych czasach. Oglądały i wąchały „szare” mydła, poznały przedmioty które kiedyś pomagały w utrzymaniu czystości. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak wiele zmieniło się od czasów, gdy za toaletę służyły otwory w podłodze oraz gdy codzienne mycie ograniczało się do wytarcia dłoni mokrą szmatką.