Kwiecień- miesiąc świadomości autyzmu

Dnia 4.04.2016 roku obchodzony był w przedszkolu światowy dzień świadomości autyzmu. Z tej okazji były prowadzone pogadanki na temat tego zaburzenia również w grupach młodszych. Dzieci z grupy "Pszczółki" aktywnie uczestniczyły w zaproponowanej formie zajęć, uważnie słuchały informacji na czym polega owe zaburzenie i jak należy zachowywać się w sytuacji, kiedy taki kolega/koleżanka znajdzie się i w ich grupie. Dzieci dowiedziały się dzięki temu co to za choroba, że należy takie dzieci szanować, być wobec nich wyrozumiałym oraz opiekować się nimi. Dzieci wykonały plakat pieczętując swoją dłonią pomalowaną na niebiesko rozumiejąc znaczenie tego dnia.