"Pszczółki", " Kwiatuszki" i "Jeżyki" przywitały pierwszy dzień wiosny !

Dnia 21.03.2016 roku dzieci z grupy "Pszczółki", " Kwiatuszki" i "Jeżyki" przywitały pierwszy dzień wiosny w kolorowym korowodzie. Zaśpiewały piosenkę dla Pani Wiosny na jej powitanie zaś Panią Zimę pożegnały topiąc Marzannę, wykonaną własnoręcznie. Dzieci zapoznały się z tematyką nadejścia nowej pory roku podczas zajęć w przedszkolu, wskazywały widoczne oznaki zmieniającej się przyrody w czasie wiosny, natomiast poprzez wspólne topienie Marzanny na placu przedszkolnym, poznały tradycję i obrzęd związany z nadejściem nowej pory roku. Poprzez uroczyste kultywowanie dawnych ludowych obrzędów uwrażliwiamy dzieci od najmłodszych lat na piękno tradycji, dostrzeganie jej wartości oraz uczymy szacunku do przeszłości.