Wielkanocne zajęcia otwarte w grupie „Skrzaty”

W środę 23 marca o godzinie 9:30 w grupie „Skrzaty” odbyło się wielkanocne zajęcie otwarte, na które przybyli zaproszeni rodzice. Dzieci zaprezentowały swoje wiadomości na temat tradycji związanych z Świętami Wielkiej Nocy.  Rodzice mieli również okazję zobaczyć  jak przedszkolaki  doskonalą umiejętność przeliczania, porównywania wielkości zbiorów oraz układania rytmów według podanego wzoru. Nie zabrakło także piosenek i zabaw muzyczno-ruchowych o tematyce wielkanocnej.  Na koniec rodzice wraz dziećmi zostali zaproszeni do wspólnego wykonania pracy plastycznej w postaci  zabawnego „pisklaczka”.
Zajęcia otwarte są bardzo ważne, gdyż umożliwiają rodzicom poznanie charakteru pracy dydaktyczno-wychowawczej w przedszkolu,  relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz zaobserwowania jak zachowuje się dziecko na tle grupy rówieśniczej.