SPOTKANIE Z TRESEREM I PSEM

W czwartek 11 lutego w przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Sławkiem- treserem i jego psem terapeutycznym o wdzięcznym imieniu Berni. Celem  wizyty było uświadomienie dzieciom , jak należy postępować w przypadku kontaktu z nieznanym zwierzakiem. Pan Sławek w bardzo przystępny sposób wyjaśnił dzieciom, jak  należy się zachowywać wobec napotkanych, nieznanych  zwierząt domowych uczulając  je w szczególności na zachowanie ostrożności w kontaktach z tymi zwierzętami.  Przedszkolaki dowiedziały się, że nie wolno zbliżać  się, dotykać, dokarmiać, ani głaskać  nieznanych zwierząt domowych, ponieważ mogą zaatakować.  Dzieci dowiedział się również, że w przypadku napotkania na swej drodze agresywnego psa nie należy uciekać lecz przyjąć pozycję „żółwia” , którą przedszkolaki kilka razy przećwiczyły . Na koniec Pan Sławek wyjaśnił przedszkolakom w jaki sposób należy opiekować się własnym psem i czego nie należy  robić , aby nie wyrządzić psu krzywdy i nie sprowokować go do  ataku. Teraz wszystkie dzieci wiedzą już , że psa nie można ciągnąć za uszy, czy ogon, głaskać pod włos, patrzeć psu w oczy, czy obejmować w niewłaściwy sposób. Na koniec Berni, jako bardzo ułożony pies pozwolił dzieciom na głaskanie i przytulanie, co sprawiło przedszkolakom niesamowitą radość.  Oczywiście wszystko  pod czujnym okiem tresera.