WARSZTATY Z ZAKRESU EDUKACJI EUROPEJSKIEJ Z RODZICAMI W GRUPIE "GWIAZDECZKI"

9 lutego we wtorek o godz. 16.30 "Gwiazdeczki" z rodzicami i rodzeństwem przybyły na kolejne warsztaty. Tym razem dzieci miały możliwość poznania Włoch. Na początek przywitaliśmy się "Iskierką przyjaźni". Dzieci zostały zapoznane z flagą Włoch oraz ich położeniem na mapie Europy. Następnie wybrały się w podróż "Pociągiem do Rzymu", gdzie dowiedziały się najważniejszych informacji o Koloseum. Pani opowiedziała także o Krzywej Wieży w Pizie i Wenecji. Później wszyscy musieli przejść przez most, tak aby nie wpaść do wody. Rozmawialiśmy też o znanych potrawach włoskich, "Gwiazdeczki" nauczyły się robić pizzę, wykonując masaż na plecach rodziców bądź rodzeństwa. Dzieci zatańczyły także taniec "Tarantella", a na koniec Pinokio nauczył "Gwiazdki" zwrotów grzecznościowych w języku włoskim. Następnie przeszliśmy na jadalnię aby zjeść spaghetti i pizzę. Dziękujemy wszystkim za przybycie, za pomoc w przygotowaniu spotkania i zapraszamy na kolejne warsztaty.