"ŻABKI" I "MOTYLKI" WOLĄ WODĘ

W ramach realizacji programu "Mamo tato wolę wodę" dzieci zapoznały się z rolą wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin. Celem tego ogólnopolskiego programu edukacyjnego jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Dzieci poznały również niektóre właściwości wody, wykonywały eksperymenty z wodą, malowały, rysowały, brały udział w między-grupowym konkursie i wesoło się bawiły. A przede wszystkim kształtowały nawyki picia wody a nie słodkich napojów, bo jak mówią słowa piosenki: "Mamo, tato, wolę wodę! Na zabawę mam ochotę. Jest fajowa i jest zdrowa A pragnienie niech się schowa" .