SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W środę (13.01.)  dzieci z grup  „Gwiazdeczki”, „Skrzaty”, „Kotki” oraz „Biedronki”  uczestniczyły w spotkaniu z  ratownikiem  medycznym Panem Markiem, którego tematem była pierwsza pomoc w przypadku urazu i skaleczenia.
 Pan Marek wyjaśnił przedszkolakom, co to jest uraz, pokazał jak zareagować gdy ktoś potrzebuje pomocy lub jest nieprzytomny. Dzieci przypomniały sobie  numer alarmowy 999, a Pan Marek poinstruował,  jakie informacje należy podać dzwoniąc na pogotowie .
Pan  ratownik przeprowadził również pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń lub ran  uświadamiając  tym samym dzieci, że one również mogą komuś pomóc w razie potrzeby pomocy. Na koniec odbyły się ćwiczenia praktyczne w trakcie których przedszkolaki przy użyciu bandaży doskonaliły nawzajem umiejętność  opatrywania skaleczeń.
Bezpieczeństwo i umiejętność niesienia pomocy to bardzo ważna sprawa, dlatego  bardzo dziękujemy Panu Markowi za tak wartościową lekcję i poświęcony nam czas.