SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM


W środę (13.01.)  dzieci z grup  „Gwiazdeczki”, „Skrzaty”, „Kotki” oraz „Biedronki”  uczestniczyły w spotkaniu z  ratownikiem  medycznym Panem Markiem, którego tematem była pierwsza pomoc w przypadku urazu i skaleczenia.
 Pan Marek wyjaśnił przedszkolakom, co to jest uraz, pokazał jak zareagować gdy ktoś potrzebuje pomocy lub jest nieprzytomny. Dzieci przypomniały sobie  numer alarmowy 999, a Pan Marek poinstruował,  jakie informacje należy podać dzwoniąc na pogotowie .
Pan  ratownik przeprowadził również pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń lub ran  uświadamiając  tym samym dzieci, że one również mogą komuś pomóc w razie potrzeby pomocy. Na koniec odbyły się ćwiczenia praktyczne w trakcie których przedszkolaki przy użyciu bandaży doskonaliły nawzajem umiejętność  opatrywania skaleczeń.
Bezpieczeństwo i umiejętność niesienia pomocy to bardzo ważna sprawa, dlatego  bardzo dziękujemy Panu Markowi za tak wartościową lekcję i poświęcony nam czas.

   
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale
wcale

 
Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo