„Skrzaty” uczą się miłości do przyrody.

We wtorek  15 grudnia do dzieci z grupy „Skrzaty” zawitał niecodzienny gość – członek Koła Łowieckiego LIS z Pszowa Pan Jan Pawlak. Pan Janek opowiedział dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Przedszkolaki dowiedziały się  także w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.  Średniaki obiecały, że postarają się pomóc ptakom przetrwać zimę dokarmiając je w przedszkolnym karmniku. Na koniec Pan Jan obdarował dzieci kolorowankami zwierząt leśnych, a „Skrzaty”, jak  na dobrze wychowane  przedszkolaki przystało podziękowały  za spotkanie wręczając swemu gościowi piękne serduszko w zielono-żółtych radlińskich barwach.