"Pszczółki" i "Kwiatuszki" zaopiekują się ptaszkami zimową porą

Grupę Pszczółek i Kwiatuszków w naszym przedszkolu odwiedził pan leśnik z Radlińskiego Koła Łowieckiego. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział, a zarazem przypomniał dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, zaznajomił dzieci z śladami tych zwierząt, opowiedział o przygotowaniach do zimy zwierzyny leśnej. Przypomniał, jak należy zachowywać się w lesie. Wskazał na karmiki w naszym przedszkolu i powiedzial nam co najbardziej lubią jeść ptaszki zimą . Pszczółki i Kwiatuszki obiecały, że sumiennie będą napełniały karmiki ziarenkiem przez caly okres zimowy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymały interesujące kolorowanki o lesie i słodkie co nieco. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków.