Wizyta górnika w grupie „Kotków”

4 grudnia gościliśmy w naszej grupie górnika Pana Roberta- tatę Dominika z grupy „Skrzatów”. Opowiedział nam o ciężkiej i często niebezpiecznej pracy w kopalni. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda galowy mundur oraz przymierzyć i przyjrzeć się z bliska górniczej czapce. „Kotki” dowiedziały się również jakie znaczenie mają kolory pióropuszy i kto je nosi. W dniu Barbórki przedszkolaki złożyły Panu górnikowi najlepsze życzenia- „Dla górnika słonecznik koniecznie! Niech pod ziemią mu będzie słoneczniej. Kiedy w czarny węgiel się wwierca, W bardzo czarnym, podziemnym chodniku- Niech słonecznik mu świeci od serca.”