GÓRNIK Z WIZYTĄ U „SKRZATÓW”

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Skrzaty” ponały pracę górnika, a także tradycje związane obchodami górniczego święta – Barbórki. Z tej okazji w piątek 4 grudnia przedszkolaki odwiedził górnik Pan Robert, który na codzień pracuje w kopalni MARCEL w Radlinie. Pan Robert ubrany był w galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił piękny czarny pióropusz. Dzieci miały nie tylko okazję zobaczyć górnika w odświętnym tradycyjnym stroju, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o pracy w kopalni. „Skrzaty” nie zapomniały również o złożeniu górnikowi życzeń i zaśpiewaniu tradycyjnego sto lat. Panu Robertowi serdecznie dziękujemy za wizytę w przedszkolu.