ANDRZEJKOWE ZABAWY „SKRZATÓW” I „GWIAZDECZEK”

W poniedziałek 30 listopada dzieci z grup „Skrzaty” i „Gwiazdeczki” obchodziły wspólną imprezę andrzejkową. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z polską tradycją wigilii św. Andrzeja przypadającą w nocy z 29 na 30 listopada. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach i zdrowiu. Zajęcia miały na celu również międzygrupową integrację, ale przede wszystkim dobrą zabawę. Średniaki najpierw odtańczyły magiczny taniec, a następnie wypowiadając czarodziejskie zaklęcie: „prawdę powie ta butelka kogo czeka przyszłość wielka” kręciły butelką odczytując symbole, które wskazywała. Przedszkolaki wróżyły sobie również z kolorów, bawiły się w „duszki” oraz lały wosk przez dziurkę od klucza - bezpiecznie, pod czujnym okiem swych pań. Dzieci pełne wrażeń zabrały swoje woskowe odlewy do domu.