TATUSIOWIE W PRZEDSZKOLU

W czwartkowe popołudnie (26 XI) grupę "Żabki" odwiedzili Tatusiowie naszych dzieci. Dzieci przygotowały z tej okazji program złożony z repertuaru śląskiego - bo przecież Barbórka tuż, tuż - oraz piosenek i wierszy o tatusiu. Goście mogli się dowiedzieć, że wszystkie dzieci kochają swych tatusiów, potrafią pięknie dla Nich zaśpiewać, tańczyć i recytować. Zatańczyły m.in "Grozika", "Koziorajkę" i "Trojaka" - bo na Śląsku przecież mieszkamy - zaśpiewały , że "Tata jest potrzebny, żeby przybić gwóźdź,Tata jest potrzebny, by na spacer pójść.Tata jest potrzebny, by przytulić mnie i bajkę opowiedzieć, gdy oczy klei sen. (...) Tata jest potrzebny, a ja kocham go i czuję się bezpiecznie, gdy obok idzie on." Było też wiele innych wierszyków i okazja do wspólnej zabawy . Na zakończenie był wspólny poczęstunek i oczywiście upominki dla Tatusiów.