Warsztaty z zakresu Edukacji Europejskiej z rodzicami w grupie "Gwiazdeczki"

17 listopada w godzinach popołudniowych odbyły się kolejne warsztaty, na których dzieci miały możliwość poznania następnego kraju Unii Europejskiej. Tym razem wybraliśmy się w podróż do Francji... Dzieciaki poznały zwroty grzecznościowe w tym języku. Razem z Czerwonym Kapturkiem, który pochodzi z Francji mówiły po francusku. Gwiazdeczki zostały zapoznane z flagą, położeniem na mapie Europy i najważniejszymi zabytkami, budowlami Francji. Zaśpiewały rodzicom piosenkę pt. "Panie Janie" w języku francuskim. Następnie udały się do szatni, aby przebrać się w kreacje. Paryż to stolica mody, więc rodzice z dziećmi z gracją i elegancją prezentowali wyjątkowe przebrania na wybiegu. Modele i modelki zostały nagrodzone złotymi gwiazdkami. Na zakończenie spotkania wszyscy częstowali się francuskimi ciasteczkami.