JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI

W związku z tegoroczną koncepcją pracy przedszkola w naszej Akademii realizowany jest program  "Z Karlikiem i Karolinką zwiedzamy Europę". Pierwszym  etapem  przybliżenia tematyki Unii Europejskiej  była realizacja bloku tematycznego dotyczącego Polski w myśl zasady, że przechodzimy od tego co najbliższe dziecku do tego co dalekie. Kolejny etap to realizacja bloku tematycznego dotyczącego Polski, jako członka Unii Europejskiej, w którym dzieci zapoznały się ze znaczeniem Unii Europejskiej i poznały jej podstawowe symbole takie jak: flaga, hymn, czy maskotka- Syriusz. W każdej z sal znajduje się również kącik europejski.