"Kwiatuszki" uczą się dbać o zdrowie

W tym tygodniu "Kwiatuszki" rozmawiały o tym jak dbać o zdrowie. W rozmowach tych pomogła nam wizyta Mamy Wojtusia, która jest lekarzem, w swojej pracy leczy dzieci takie malutkie jak "trzy tabliczki czekolady". Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pani doktor zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw, które dzieciom podają tylko dorośli. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym - przymierzeniem lekarskich fartuchów, maseczek i czepków ochronnych. Pani doktor zmierzyła dzieciom ciśnienie i zrobiła opatrunek. Dzieci nauczyły się też jak należy wzywać pomocy i jak zachować się na ulicy gdy słyszymy nadjeżdzający ambulans. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Na pewno w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć. Bardzo dziękujemy Mamie Wojtka za bardzo ciekawe zajęcia!!