„Żabki” aktorami

Jedną z form stosowaną w przedszkolu są inscenizacje. Mają one wpływ między innymi na rozwój mowy dzieci, ćwiczenie pamięci, rozwijanie wyobraźni i fantazji. Dziecko poprzez udział w inscenizowaniu utworów uczy się zespołowego współżycia, nabiera poczucia odpowiedzialności za prawidłowe wykonanie zadania. Takie małe formy teatralne dostarczają radości zarówno małym aktorom jak i widzom. Dzieci z grupy „Żabki” przygotowały jesienną inscenizację o listeczkach i muchomorku, na którą zaprosiły maluchów. Po występie dzieci miały okazję do wspólnych zabaw ruchowych.