„Skrzaty” świętują urodziny Kubusia Puchatka

W minionym tygodniu obchodziliśmy koleją rocznicę (89) urodzin Kubusia Puchatka. Tematyka całego tygodnia była poświęcona postaciom ze Stumilowego lasu. Dzieci przynosiły do przedszkola pluszaki , a na zajęciach  słuchały bajek o Kubusiu Puchatku, wspólnie z Kubusiem śpiewały jego ulubione mruczanki, liczyły baryłki miodu, ćwiczyły razem z tygryskiem, a także rozwiązywały zagadki Pana Sowy mądrej głowy.  W środę(14.10.) „Skrzaty” udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radlinie na urodziny Kubusia Puchatka. Zaraz po przybyciu dzieci złożyły misiowi życzenia wręczając laurkę,  a Kubuś poczęstował  swych gości miodem. Następnie Pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę ze Stumilowego lasu, po której średniaki zawarły uroczysty pakt przyjaźni z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci miały również okazję do zabawy: układały puzzle, rzucały woreczkiem do celu oraz przechodziły przez tunel. Na koniec udaliśmy się jeszcze do „bajkolandii”  w celu wypożyczenia książek, które będziemy czytać w przedszkolu. To były wspaniałe urodziny,  dlatego w wyśmienitych humorach wróciliśmy do naszej Akademii.