PASOWANIA NA STARSZAKA W GRUPIE „ŚMIESZKI”

Rozpoczął się nowy rok szkolny. „Śmieszki” mają już 5 lat, więc są jedną z najstarszych grup w przedszkolu. Najwyższa pora, by stały się starszakami. Pasowanie na starszaka odbyło się 25 września. Oprócz dzieci wzięły w nim udział również rodzice i pani wicedyrektor. Pięknie ubrane, w podniosłej atmosferze zaprezentowały to, czego nauczyły się od początku roku. Następnie rozpoczęła się część sprawnościowa, a więc bieg do pachołka i z powrotem, przeciągnięcie szarfy, rzut woreczkiem do obręczy, przejście przez magiczny tunel. Po wyjściu z niego pani wicedyrektor kładła drewniany ołówek na ramieniu dziecka, mówiąc „pasuję cię na starszaka” a nauczycielka zawieszała symbol „Śmieszka” na szyi dziecka. Potem nastąpiło przyrzeczenie i wszystkie starszaki z rodzicami przeszli do sali „Śmieszków”, gdzie czekał już poczęstunek. „Śmieszkom” pozostaje tylko podołać obowiązkom starszaka, co wbrew pozorom wcale nie jest łatwe! Życzmy im powodzenia!!!