„Skrzaty” świętują dzień pieczonego ziemniaka.

W minionym tygodniu średniaki  w ramach zajęć   poznawały warzywa  ucząc się przy tym, że są one bogactwem zdrowia i należy je spożywać jak najczęściej. Z tej też okazji w piątek 25 września  świętowaliśmy  dzień pieczonego ziemniaka.  Po śniadanku, na zajęciach „Skrzaty” dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z ziemniaka, a następnie na specjalne zaproszenie Rodziców Błażeja cała grupa udała  się do ogrodu Państwa Bluszcz na degustację   kartofelków pieczonych w ognisku. Przedszkolaki miały bardzo zdziwione miny, kiedy zobaczyły, jak Pan Piotr wyjmuje ziemniaki z ogniska i tym radośniej i chętniej zabrały się do ich zjadania. Pachnące jesienią  kartofelki  z dodatkiem masła cieszyły się dokładkami, a na deser Pani Magda poczęstowała dzieci  pysznym winogronowo-jabłkowym kompotem. Następnie odbył się bieg z ziemniakiem na łyżce, za ukończenie którego każdy przedszkolak otrzymał ziemniaczany medal.   Chociaż w drodze powrotnej pokropił nas ciepły jesienny deszczyk to i tak radośni i z miłymi wspomnieniami wróciliśmy do przedszkola. Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom Błażeja, Pani Magdalenie i  Panu Piotrowi za zaproszenie  i wspaniałą organizację ziemniaczanego święta.