Kwiatuszki i Pszczółki z wizytą u Pani Sowy.

Niedawno dzieci z grupy „Kwiatuszki” i „Pszczółki” wybrały się z wizytą do domu Pani Sowy, czyli do Biblioteki Miejskiej w Radlinie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z  magicznym dla nich miejscem, kilkoro z nich bywało  wcześniej  w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź bliskimi. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka  jest  rozbudzanie  zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek  są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Dzieci złożyły obietnicę , że niedługo  wrócą do biblioteki tzw. Domu Sowy.