„Kotki” poznają owoce

Miniony tydzień w grupie „Kotków” upłynął pod hasłem: „Smaczne i zdrowe owoce”. Dzieci w ramach zajęć miały możliwość „badania” owoców, posługując się prawdziwymi eksponatami. Przedszkolaki uczyły się je rozpoznawać i nazywać. Określały ich kształt, wielkość i kolor. Najprzyjemniejsza jednak była degustacja wybranych i ulubionych przez dzieci. „Kotki” dowiedziały się też o znaczeniu owoców jako źródła niezbędnych dla człowieka witamin. Wszystkim zabawom towarzyszyły piosenki oraz prace plastyczne, które pozwalały nam utrwalać nowe wiadomości.