STRAŻ MIEJSKA U "SKRZATÓW" I "GWIAZDECZEK"

W poniedziałek panowie ze straży miejskiej zagościli w naszym przedszkolu. Przybyli do nas, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zaczęli od pogadanki dotyczącej widoczności osób poruszających się na chodniku, poboczu i co należy nosić aby móc bezpiecznie poruszać się, gdy się ściemnia. Następnie wytłumaczyli jak przechodzić przez pasy. Średniaki wiedzą teraz, że przed przejściem dla pieszych najpierw trzeba się dokładnie rozejrzeć. Wszystkie chętne dzieciaki miały możliwość przejścia przy sygnalizatorze świetlnym. Teraz już wiemy na jakim świetle trzeba przejść, a na jakim stać, zachowując należyty odstęp od pasów. Była to bardzo ciekawa i cenna lekcja. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Kolorowe światła". Panowie na pożegnanie rozdali dzieciom odblaskowe opaski. Serdecznie dziękujemy!