ZAJĄCZKI GOŚCIŁY MAMY I TATUSIÓW

2 czerwca Zajączki zaprosiły do przedszkola rodziców by podziękować im za trud wkładany w wychowanie. Każde dziecko wszak pamięta o tak ważnych świętach jak dzień Matki i Dzień Ojca. Były więc wierszyki dala mamy i taty, były piosenki nie tylko o rodzicach, były też tańce. Kolorowy pociąg zabrał rodziców do kilku zaczarowanych miejsc: na stację, na zieloną polanę, na łąkę. Po życzeniach każdy Zajączek wręczył mamie kwiatek. Jest wszak taki wierszyk: W czerwcowy wtorek, czerwcowy wiatr z odświętną miną do Radlina wpadł. Wszedł do kwiaciarni przed ósmą tuż i kupił bukiet z tysiąca róż. Wszyscy zdziwieni patrzyli nań: - Dla kogo kwiaty? - Dla naszych mam! Koło przedszkola przystanął wiatr i każdej mamie podarował kwiat.