,,MOTYLKI" I ,,ŚMIESZKI" TAK OBCHODZIŁY ,,DZIEŃ ZIEMI"

,,DRODZY ZIEMIANIE, CZY WIECIE, JEŚLI ŚMIECIĆ NIE PRZESTANIECIE NIEDŁUGO SAMI W TYCH ŚMIECIACH UTONIECIE". Dzień Ziemi to święto planety. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy – mali i duzi – choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy o otaczającej nas przyrodzie. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym otoczeniu aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. ,,Motylki" i ,, Śmieszki" wzięły udział w zajęciach dotyczących ekologii, podczas których dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci, a także w jaki sposób mogą chronić środowisko. 22.04. obchodziliśmy w naszych grupach ,,Dzień Ziemi" W tym dniu ,,MOTYLKI" i ,, ŚMIESZKI" na głowach miały ozdobne nakrycia, wykonane przez rodziców z różnego rodzaju materiału (papier, tektura, kubeczki plastykowe, gazeta, butelki plastykowe...). Ostatnim punktem ekologicznym był przemarsz przedszkolaków, to był wspaniały dzień, na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci.