SKRZATY W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

W środę 01 kwietnia maluszki przyniosły do przedszkola ugotowane  jajko. W tym dniu dzieci rozmawiały o tradycji związanej z dekorowaniem i ozdabianiem jajek na Święta Wielkanocne. Następnie 3-latki wraz ze swymi paniami postanowiły stworzyć własną pisankę- kurczaczka. Najpierw jajka trzeba było zabarwić na żółto, a następnie ozdobić oczami, dziobkiem i piórkiem- to nie była łatwa praca, gdyż doklejane elementy były bardzo małe, w dodatku trzeba było uważać na jajka, które łatwo się tłuką. Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomicie, a efekty można podziwiać na załączonych zdjęciach.